Primaverácké zimní trikování - hra na zimní měsíce

Inspirována mnohými on-line soutěžemi a kurzy jsem připravila on-line hru s triky na zimní měsíce jako motivaci ke cvičení se psím kmarádem. Za chvíli se nám začne brzy stmívat a trénování různých triků je ideální příležitosti k prohlubování vztahu se psem, k posilování psí mysli a dovednosti a hlavně je to úžasná zábava.

Hra bude probíhat od 1.11. 2017 do 31.1.2018 a je určena pro všechny členy klubu Primavera a pro všechny, kteří jezdí cvičit na jakékoliv Primaverácké tréniky.

Vhodná je pro všechny věkové kategorie - pro štěňata, dospělé psy i psí seniory. Psi nemusí umět na začátku hry nic, lidé by měli mít alespoň základní zkušenost s nácvikem triků. 

K dispozici budete mít seznam 50-ti triků, z kterých lze vybírat a během těch tří měsíců se jich budete snažit naučit a zdokumentovat 30. Pokud si nevyberete ze seznamu potřebných 30, můžete si přidat jakýkoliv jiný, který, který se např. učíte, nebo byste se chtěli naučit. Doporučuji nevybírat příliš mnoho složitých triků, abyste měli šanci 30 triků splnit.

Kdykoli budete mít dotaz k některému triku nebo k vašemu cvičení, můžete se ptát. Pokud si však nebudete s některým trikem vědět rady nebo nebudete vědět jak dál, můžete poslat video ke konzultaci (v délce max 3 minuty). Případně zkonzultovat osobně na tréninku. Hlavní je, abyste nad tréninkem sami přemýšleli, snažili se najít cesty, jak na to, a přinášeli do tréninku vlastní myšlenky a nápady - tedy co nejsamostatnější trénink.

Co bude k dispozici: 
* Vámi zvolený seznam 30ti triků k vytisknutí, možnost mít seznam stále na očích a mít přehled, na čem zrovna pracujete.
* V rámci hry budete za pravidelné tréninky, plnění úkolů a naučení triků získávat body. Na konci hry mohou nejúspěšnější týmy získat různé odměny. Velice zjednodušeně, cílem hry je pokusit se splnit 30 triků do konce hry a při tom nasbírat co největší počet bodů 
* Všechny týmy budou dostávat týdenní přehled. Každý týden tak zjistíte, co jste už společně zvládli, jak si vedete v rámci hry a také v porovnání s ostatními týmy.

Co potřebujete k účasti:
* Účet na Facebooku, kde bude akce v tajné skupině probíhat. Pokud nemáte, nebo nechcete mít FB účet, pak alespoň E-mail, kam vám budou pravidelně chodit přehledy, zprávy a hodnocení, e-mailem můžete posílat také videa.
* Přístup k internetu (ideálně denně, alespoň na minutu)
* Možnost natáčet videa a nahrát je ke shlédnutí, nebo přímo poslat e-mailem.

Když budete mít pocit, že pes cvik dostatečně ovládá, pošlete nebo přidáte (krátké) video daného triku. Video bude buď schváleno nebo ne. Pokud schváleno nebude, dostanete i vysvětlení, proč trik není schválen a co je potřeba doučit.

Ke schválení postačí, když pes daný cvik dokáže předvést v tréninkové lekci – nemusí ho umět na slovní povel, nemusí ho dokázat předvést v rušném prostředí. Jak moc si pak s trikem vyhrajete a na jakou úroveň ho doučíte, to už záleží jen na vás. Musí být ale patrné, že pes cviku rozumí a dělá ho vědomě.

Přihlášky ke hře posílejte na e-mail: rakovale@seznam.cz. 

Uveďte, zda budete videa ukládat na FB nebo zasílat e-mailem, dále své jméno, jméno a rasu psa.