16.4.2018

Přidány propozice na sváteční procházku zde

______________________________________________________

11.4.2018

Ráda bych na některý ze svátečních dnů naplánovala obvyklou procházku. V úvahu by připadalo spíše 1.5. s ohledem na trek Okolo Kutné Hory, který se koná 

5. 5. Zde se můžete podívat na předpokládanou trasu, která vychází cca na 13 km s návštěvou Hospůdky u Žabáka (bod č. 8) u Senického rybníka, cca v půlce procházky. Trasa prochází převážně lesem velmi jednoduchým terénem. Dejte mi prosím předběžně vědět, kdo byste měl zájem a který termín by vám více vyhovoval.

____________________________________________

6.4.2018

Počasí se umoudřilo, takže začínáme dle rozvrhu trénovat na Vinici

V pondělí 30.4.2018 cca od 15-ti hod. se bude na cvičišti konat jarní brigáda.

Co budeme dělat - vystěhujeme a postavíme áčko, pokusíme se trochu vymést a umýt tunely od bláta. Dále je třeba natřít staré železné překážky, které bychom zkusili prodat, uklidíme přístřešek na překážky, klubovnu, atd. Prostě jarní úklid.

Co je třeba - hlavně přivézt hodně vody, tzn. pokud máte doma nějaké kanystry, barely, naplňte je vodou a přivezte, případně je možné si je v neděli vyzvednout na cvičišti.  Barvy na překážky a štětce zajistím.   Pejsky vezměte podle vlastního uvážení.

_____________________________________________________________

 

22.3.2018

Nedělní plánovaná schůze proběhla bohužel za velmi malé účasti, nicméně jsme si odsouhlasili návrhy z výborové schůze, které jste měli a máte možnost přečíst v zápise z této schůze. A nyní již také zde. Mění se hlavně systém placení čl. příspěvků a samotných tréninků a to s platností od 1.4.2018. 

Současně v sekci brigády jsou vyčísleny pokuty za brigády + nové členské příspěvky. Pokud se chcete stát členem, není nic jednoduššího, zašlete přihlášku a čl. poplatky zašlete prosím na účet. Pokud již nechcete být členy, dejte mi vědět a případné pokuty za brigády zašlete také na účet. Kdo neuhradí čl. poplatek do konce tohoto měsíce, automaticky přestává být členem.

Noseworkové zkoušky - Mělice 30.5.2017

V úterý 30.5.17 se několik týmů z Primavery zúčastnilo NW zkoušek u mělických rybníků. Nakonec se zadařilo Lucce a Edymu, kteří složili zk. NW-Wz a Lence a Tobimu - NW-Nz. Zkoušky byly náročné vzhledem k počasí, protože některým týmům hledání zkomplikovla bouřka, déšť a nakonec i tma. Všem úspěšným zkouškařům gratulujeme.

_____________________________________________________________________________________________

 

7.5.2017

Druhý květnový svátek někteří z nás využili k účasti na již 6. ročníku dogtrekingu Okolo Kutné Hory. Nejsme trekoví závodníci a tak jsme to celé pojali vycházkově, počasí vyšlo krásně, trasa byla zase trošku jiná a báječně jsme si to užili. Pár fotek z toho, co jsme cestou viděli a jak jsme čekali na vyhlášení zde

07.5.2017

První květnový svátek jsme tradičně využili ke společné procházce. Tentokrát v okolí Hraběšína a Chedrbí. Trasa byla jednoduchá-kočárková, ale s krásnými výhledy do okolí a celou procházku jsme ukončili v tábořišti u Chedrbí opékáním buřtů, zajištěni super servisem Janglových. Byla to opět mimořádně vyvedená akce. Zde se podvejte na fotky.

3.4.2017

Seminář s Kristýnou

V neděli proběhl na na našem cvičišti seminář Klikrtrénink, shaping a motivace s Kristýnou Dostálkovou. Sešlo se 8 cvičících týmů. Většina psů byla z věkové kategorie dorostenců, takže téma semináře bylo pro ně jako dělané. Věřime, že všichni si odnesli velmi cenné informace, které také v praktické části semináře měli možnost vyzkoušet - a všichni byli moc šikovní.

Více fotografií  zde 

17.03.2017

Aktualizována sekce členů. 
Seznam členů byl zaktualizován a zjednodušen. Pokud tam chybí nějaké údaje, které je třeba dopnit - rok narození, zkoušky, charakteristika psa, napište mi prosím do mailu a doplním (max. 2 věty).
 

2.1.2017

 
 
30.12. jsme si vyrazili jako každoročně na procházku na Tisí skálu. Počasí vyšlo na jedničku, občerstvení a "pokec" na ranči Dalu jako vždy super.  Pár fotek od Dany Pospíšilové zde
Moc děkuju všem za dárek.
 
 
 

 

V zimě je sice stále příležitostí  pro psí aktivity dost, ale přece jen máme více času také na teoretické vzdělávání a tak připomínám všem, kteří možná nevědí, nebo možná zapomněli, že máme klubovou knihovnu, kde má každý možnost si vypůjčit z několika knížek o výchově a výcviku psů pomocí pozitivní motivace.  Tady si můžete vybrat

        Přibyly nám dvě nové knížky    

 "Dotkni se psí duše s podtitulem Jak poznávat zvířata nejen hlavou, ale i srdcem", jejíž autorkou je Gabby Harris, cvičitelka zvířat, která byla v minulém roce v Česku hostem Františka Šusty, který s ní uspořádal několik seminářů. Knížku přeložila Katka Lerlová.

"Tréninkový manuál Klikr trénink" obnovené vydání knížky Evy Cecil a Kláry Hlubocké, kterou řada z nás zná z tréninků a seminářů noseworku. Knížka je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit v práci s klikrem, obsahuje spoustu užitečných rad a návodů, jak naučit některé dovednosti pomocí klikru, jak odnaučit některé nežádoucí činnosti a dokonce tréninkový plán na několik dní s denními úkoly pro výcvik s klikrem.

Takže neváhejte a vybírejte. Pro vypůjčení volejte Danu Kafkovou nebo Lenku Rakovou.