20.12.2022

Omlouvám se všem, kteří jste navštívili naše stránky a zjistili jste, že nejsou aktualizovány. Bohužel času je málo, ale budu se snažit to alespoň trochu napravit.

Náš klub stále funguje. Přidávám odkaz na náš FB, kde zjistíte důležité informace o trénincích a aktivitách :

https://www.facebook.com/groups/411252996787122

případně si do vyhledavače na fb zadejte Primavra-tréninky

 

Přejeme krásné vánoce všem psím sportovcům a jejich páníčků a děkujeme za přízeň.

 

 

9.4.2021

AHOJ VŠEM,

snad se konečně vše obrací k dobrému a můžeme zase začít trénovat s našimi psíky. Přes víkend aktualizuji rozvrh a můžete mi psát, kdo byste měl zájem o tréninky. Moc se na vás všechny těším a doufám, že i počasí k nám bude laskavé.


 

 

13.10.2020

Možná by se mohlo zdát, že se v našem klubu nic neděje, ale myslím, že opak je pravdou. Letos nás sice trochu omezuje pandemie koronaviru, nicméně trénujeme pilně a to nejen agility, ale nově jsme se vrhli na pravidelné tréninky noseworku s Věrou Vaňkovskou.

Nejprve tedy agility:

Eliška Hospodková s Budym se letos zůčastnili v srpnu odpoledních dvojzkoušek v Kutné Hoře, kde získali v obou bězích shodně 4. místo, v září pak závodů v Labské Chrčici, kde se jim až tak nedařilo, ale všechno si vynahradili v říjnu, kdy na parkůrech dvojzkouek opět v Kutné Hoře získali jednou druhé a jednou třetí místo v kategorii LA1. Gratulujeme.

Kamča Krupčková s Rikem mají za sebou letos jedny dvojzkoušky ve Svítkově, kde to bohužel skončilo diskvalifikací, ale opět si to vynahradili v říjnu na dvojzkouškách v Kutné Hoře, kde získali v jednom běhu 3. místo a v jednom dokonce zvítězili ve své kategorii MA1. Gratulujeme.

Na svých prvních oficiálních zkouškách byli v Kutné Hoře také Kája Štursová s Bertíkem, ve své kategorii XS1 sice běželi sami, ale poprali se s tratí více než dobře a v druhém krásném čistém běhu je od získání zkoušky v dělily pouze 2,62 sekundy. Napříště to určitě klapne. Ale medaile byla.

Bohužel zatím nemáme žádné fotografie, tak alespoň výsledkové listiny.

To byly informace o závodnících, ale máme ještě více nadějných týmů, které se jistě časem postaví na závodní parkury. Všem jim držíme palce.

 

V zimě je sice stále příležitostí  pro psí aktivity dost, ale přece jen máme více času také na teoretické vzdělávání a tak připomínám všem, kteří možná nevědí, nebo možná zapomněli, že máme klubovou knihovnu, kde má každý možnost si vypůjčit z několika knížek o výchově a výcviku psů pomocí pozitivní motivace.  Tady si můžete vybrat

        Přibyly nám dvě nové knížky    

 "Dotkni se psí duše s podtitulem Jak poznávat zvířata nejen hlavou, ale i srdcem", jejíž autorkou je Gabby Harris, cvičitelka zvířat, která byla v minulém roce v Česku hostem Františka Šusty, který s ní uspořádal několik seminářů. Knížku přeložila Katka Lerlová.

"Tréninkový manuál Klikr trénink" obnovené vydání knížky Evy Cecil a Kláry Hlubocké, kterou řada z nás zná z tréninků a seminářů noseworku. Knížka je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit v práci s klikrem, obsahuje spoustu užitečných rad a návodů, jak naučit některé dovednosti pomocí klikru, jak odnaučit některé nežádoucí činnosti a dokonce tréninkový plán na několik dní s denními úkoly pro výcvik s klikrem.

Takže neváhejte a vybírejte. Pro vypůjčení volejte Danu Kafkovou nebo Lenku Rakovou.