08.10.2019

Omlouvám se všem,ale bohužel nedělní agility musím z rodinných důvodů zrušit. 

Další trénink proběhne 20.10. ve Vinici a dále uvidíme, zda se budeme stěhovat do Chotusic. 

Rozvrh bude včas doplněn podle dohody s Míšou.

 

09.08.2019

Předběžně oznamuji, že chystáme s Kristýnou Průšovou minimálně 3 termíny intenzivních seminářotréninků, které na sebe budou navazovat. Během těchto tréninků by jste se měli naučit správně házet,  a základní práci se psem. Podle zájmu a nadšení případně budeme pokračovat. Začít bychom měli začátkem září.

První termín by byla předběžně sobota 7.9.2019 buď ve Vrdech nebo ve Žlebech. Přesné místo a čas včas oznámím.

Takže zájemci o frisbee, nenechte si to rozhodně ujít, ideálně, pokud budete mít vlastní talíře, pokud nemáte, nic se neděje, půjčíme. 

Ještě info - Kristýna se právě chystá na tábor s Alenou Smolíkovou, kde určitě načerpá spoustu nových informací a zkušeností, takže se máte na co těšit. 

V případě zájmu pište sms na 732185951, nebo e-mail - Rakovale@seznam.cz

09.8.2019

Velmi nutně bychom potřebovali na cvičiště někoho šikovného s motorovou pilou. Zase nám tam spadla větev a potřebovali bychom to na mimořádné brigádě zlikvidovat. Pěkně prosím.  Termín podle možností kromě 34. týdne.

___________________________________________________________________________

17.7.2019

S malým zpožděním gratulujeme Nele a Scotymu ke třetímu místu v Psorienťáku, na Podhůře, kterého se zůčastnili na konci června zvládli ho letních teplotách opravdu na jedničku. O třetím místě rozhodl pouze čas, na body shodně s další účastnicí - 2. místo.

________________________________________________________________________________

 

21.5.2019

Nesmíme zapomenout ani na krásné umístění Áji Ladrové a Fífy na crossovém závodě Barth Run na pardubickém dostihovém závodišti, kde vybojovaly  krásné čtvrté místo v běhu na 5 km v konkurenci 52 týmů. Také velká gratulace.

21.5.2019

V sobotu 18.5. se Eliška Hospodková a Budy zúčastnili agility trojzkoušek v Pňově se skvělým výsledkem - 1x 2.místo a 1x 1.místo s nejlepším časem.

Moc gratulujeme.

23.4.2019

Procházka - okolím Chedrbí a Souňova   - vydařená akcička

 

 

11.03.2019

! ! ! ! ! !     D Ů L E Ž I T É   U P O Z O R N Ě N Í   ! ! ! ! ! ! 

Včera večer mi volala majitelka haly v Chotusicích ohledně očůrávání v hale. Bohužel má pravdu, máme s tím stále problém u některých psů. Beru to i za svou vinu, že jsem nebyla důraznější k řešení tohoto problému. Pokud si tedy chceme zachovat přízeň "domácích" v Chotusicích a nadále využívat v zimě jejich pohostinosti, pak s tím musíme něco udělat. 

Napříště tedy žádám všechny, kteří vědí, že jejich psi mají snahu značkovat na parkůru a na překážkách, aby je po celý pobyt v hale měli pod kontrolou. Tzn. přijdou na vodítku, odcházejí na vodítku. Ihned po ukončení sekvence si opět budou volat své psi k sobě a odloží, nebo dají na vodítko. Pořiďte si opravdu lákavé pamlsky a hračky, které udrží vašeho psa u vás. Bohužel čůrání jsme nuceni opět začít pokutovat. Takže za každé - 30 Kč pokuty. Pokud se pes na parkuru vyčůrá, psovod hned přeruší cvičení, zajistí psa a místo polije octovou vodou (okrádá se tak o čas k výcviku). Je mi líto, že to musíme takto řešit, ale je to ohleduplné k ostatním psům a k majitelům haly a ne úplně levných překážek. Navíc vyčůrání na závodech je automatická diskvalifikace a na některých cvičištích ještě pokuta.  V Chotusicích nás čekají ještě dva tréninky v březnu a pak zase až na podzim, nicméně, ráda bych toto dodržovala i na cvičišti ve Vinici, aby se to psíci naučili, abychom v další halové sezoně už neměli žádné problémy. Nechci vás od tréninku odrazovat, ale všichni víme, jak to pak vypadá s očucháváním počuraných míst při tréninku. Toto všechno platí samozřejmě i pro fenky, které s tím většinou v hale problém nemají, ale venku se jim také občas "zadaří". Takže prosím choďte na parkur se psy vyvenčenými a hlavně motivovanými, ať svůj čas k tréninku využívají na 100%.

 

_____________________________________________________________________________

7.3.2019

Byl přidán  plán zatím několika akcí, zde a aktualizován rozvrh výcviku

Na agility v neděli - poslední místo

_____________________________________________

 

 

 

 

               Pokud byste někdo chtěl něco darovat do prodeje, dejte mi vědět, 

                                    mohu dopravit pořadatelům.

                                         ______________

                                     

5.1.2019

Byl aktualizován rozvrh výcviků na leden 2019

16.11.2018

Jedna malá reklama pro stávající i budoucí zájemce o nosework: 

příští týden - 21.11.2018 vychází Kristýně Dostálkové v nakladatelství PLOT ucelená knížka o noseworku.  Určitě by to byl skvělý dárek pod stromeček pro každého psího nadšence.  

____________________________________________________________________

A ještě jedna ukázka - tentokrát v Diakonii už cca po šesté, tentokrát na slavnosti Vítání léta

více fotografií zde

Nedávno jsme byly k příležitosti dne dětí požádány o ukázku s našimi psy v Bílém Podolí . Ukázka se povedla i za účasti dětí. Více fotek na stránkách obce

                                                                                                                                                                                                                                    

Aby se snad nezdálo, že nic neděláme, doplňuji přehled aktivit a úspěchů našich členů i nečlenů trénujících v klubu. Bohužel jen nedostatek času způsobuje i nedostatek informací. 

Takže tady to je:

Nosework

Máme několik týmů, které pilně trénují a připravují se na své první zkoušky. Mimo to si Tobi s Lenkou splnili v březnu svou první jedničkovou zkoušku - NwU1 

                                                               

Na začátku června se zůčastnili  NW závodů O Jeníkovickou cihlu,kde spolu s dalšími dvěma týmy obsadili 5. místo (z 15-ti tříčlenných týmů). Abyste si dovedli představit, jak vypadají takové NW závody, podívejte se na fotografie zde

Dogtreking a canicros

Ája s Fífou se pravidelně zúčastňují canicrosových závodů. Letos to byly - Jarní Votvírák 2018 a Hon na Beránka  a také Barth run 2018 v Pardubicích, kde se jim podařilo ve své kategorii obsadit krásné druhé místo.

            

       

      Stejně tak Nela se Scotym absolvovali canicrosové závody

      V květnu se řada z nás zúčastnila tradičního dogtrekingového závodu Okolo Kutné Hory:

        

        

         Na krátké trati Nela se Scotym obsadili 7. místo a Ája s Fífou 8. místo. Eliška s Budym pak na střední trati obsadili také krásné 

8. místo. Na další fotografie se můžetepodívat zde

 

Agility

Lenka s Tobim a Eliška s Budym se v květnu zůčastnili prvních zatím jen neoficiálních závodů v agility.                                                                Eliška v jednom běhu - 1. místo, Lenka 4. místo.

                         

Dana Kafková se Samíkem se letos účastnili již několika agilitních závodů, z kterých Samík bral v Ratenicích na zkouškách 3 místo a na agi závodech O kutnohorský groš také 3. místo v agility open.

                                      

___________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

V zimě je sice stále příležitostí  pro psí aktivity dost, ale přece jen máme více času také na teoretické vzdělávání a tak připomínám všem, kteří možná nevědí, nebo možná zapomněli, že máme klubovou knihovnu, kde má každý možnost si vypůjčit z několika knížek o výchově a výcviku psů pomocí pozitivní motivace.  Tady si můžete vybrat

        Přibyly nám dvě nové knížky    

 "Dotkni se psí duše s podtitulem Jak poznávat zvířata nejen hlavou, ale i srdcem", jejíž autorkou je Gabby Harris, cvičitelka zvířat, která byla v minulém roce v Česku hostem Františka Šusty, který s ní uspořádal několik seminářů. Knížku přeložila Katka Lerlová.

"Tréninkový manuál Klikr trénink" obnovené vydání knížky Evy Cecil a Kláry Hlubocké, kterou řada z nás zná z tréninků a seminářů noseworku. Knížka je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit v práci s klikrem, obsahuje spoustu užitečných rad a návodů, jak naučit některé dovednosti pomocí klikru, jak odnaučit některé nežádoucí činnosti a dokonce tréninkový plán na několik dní s denními úkoly pro výcvik s klikrem.

Takže neváhejte a vybírejte. Pro vypůjčení volejte Danu Kafkovou nebo Lenku Rakovou.