21.10.2020

Tak bohužel je to tu. Doufejme, že snad jen na 14 dní máme po trénincích. Takže v tuto chvíli do odvolání ruším tréninky agility i poslušnost, která je už tak zrušená. Mějte se hezky, užívejte si procházky se svými psími parťáky a dávejte na sebe pozor.

13.10.2020

I N F O R M A C E

 

Vzhledem k vládním nařízením, musíme přizpůsobit výcvik požadovanému povolenému max. počtu lidí (6) na tréninku. Myslím, že pro nás to nebude problém. Takže přijít, pokud chcete, určitě můžete. Na tréninku tedy bude trenér + 4 účastníci a max. 1 rodič, nebo + 3 účastníci + případně 2 rodiče, to si uspořádáme podle počtu přihlášených. Samozřejmě budeme k sobě ohleduplní, budeme udržovat přiměřené odstupy atd. První skupinka opět od 15-ti hodin. Těším se na vás.

 

13.10.2020

Možná by se mohlo zdát, že se v našem klubu nic neděje, ale myslím, že opak je pravdou. Letos nás sice trochu omezuje pandemie koronaviru, nicméně trénujeme pilně a to nejen agility, ale nově jsme se vrhli na pravidelné tréninky noseworku s Věrou Vaňkovskou.

Nejprve tedy agility:

Eliška Hospodková s Budym se letos zůčastnili v srpnu odpoledních dvojzkoušek v Kutné Hoře, kde získali v obou bězích shodně 4. místo, v září pak závodů v Labské Chrčici, kde se jim až tak nedařilo, ale všechno si vynahradili v říjnu, kdy na parkůrech dvojzkouek opět v Kutné Hoře získali jednou druhé a jednou třetí místo v kategorii LA1. Gratulujeme.

Kamča Krupčková s Rikem mají za sebou letos jedny dvojzkoušky ve Svítkově, kde to bohužel skončilo diskvalifikací, ale opět si to vynahradili v říjnu na dvojzkouškách v Kutné Hoře, kde získali v jednom běhu 3. místo a v jednom dokonce zvítězili ve své kategorii MA1. Gratulujeme.

Na svých prvních oficiálních zkouškách byli v Kutné Hoře také Kája Štursová s Bertíkem, ve své kategorii XS1 sice běželi sami, ale poprali se s tratí více než dobře a v druhém krásném čistém běhu je od získání zkoušky v dělily pouze 2,62 sekundy. Napříště to určitě klapne. Ale medaile byla.

Bohužel zatím nemáme žádné fotografie, tak alespoň výsledkové listiny.

To byly informace o závodnících, ale máme ještě více nadějných týmů, které se jistě časem postaví na závodní parkury. Všem jim držíme palce.

 

V zimě je sice stále příležitostí  pro psí aktivity dost, ale přece jen máme více času také na teoretické vzdělávání a tak připomínám všem, kteří možná nevědí, nebo možná zapomněli, že máme klubovou knihovnu, kde má každý možnost si vypůjčit z několika knížek o výchově a výcviku psů pomocí pozitivní motivace.  Tady si můžete vybrat

        Přibyly nám dvě nové knížky    

 "Dotkni se psí duše s podtitulem Jak poznávat zvířata nejen hlavou, ale i srdcem", jejíž autorkou je Gabby Harris, cvičitelka zvířat, která byla v minulém roce v Česku hostem Františka Šusty, který s ní uspořádal několik seminářů. Knížku přeložila Katka Lerlová.

"Tréninkový manuál Klikr trénink" obnovené vydání knížky Evy Cecil a Kláry Hlubocké, kterou řada z nás zná z tréninků a seminářů noseworku. Knížka je určena pro všechny, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit v práci s klikrem, obsahuje spoustu užitečných rad a návodů, jak naučit některé dovednosti pomocí klikru, jak odnaučit některé nežádoucí činnosti a dokonce tréninkový plán na několik dní s denními úkoly pro výcvik s klikrem.

Takže neváhejte a vybírejte. Pro vypůjčení volejte Danu Kafkovou nebo Lenku Rakovou.