O nás

 

AGILITY  PRIMAVERA  VRDY

Náš klub vznikl na jaře v r. 2008. Proto PRIMAVERA (jaro ve španělštině), kdy se dalo dohromady pár lidí, kteří chtěli se svými psy sportovat, užívat si společně aktivity, o kterých bylo v Čechách stále více slyšet.

Hlavním sportem, kterým jsme se chtěli zabývat bylo agility. A také jsme chtěli cvičit psy jink, než jak bylo doposud  na klasických cvičácích zvykem. Tedy ne silou, ale s hračkami a pamlsky pozitivně tak, aby to byla pro ně radost, nikoliv povinnost.

Postupně jsme se přes překážky, které jsme si vyráběli sami dostali až těm prvním opravdovým profesionálně vyrobeným, na které jsme dostali sponzorský dar .

Začali jsme se učit na intenzivních trénincích a táborech a na různých seminářích a také jsme začali v agility a potom i v dogdancingu závodit.

Postupně jsme získávali zkušenosti, sebevědomí a nakonec i poháry a medaile.

Přicházeli noví členové (členky), někteří zase odcházeli, a do této doby je nás sedmnáct.

Nyní se zabýváme hlavně trénováním agility a dogdancingu, učíme se samozřejmě poslušnosti a začínáme s novým psím sportem tzv. noseworkem (vyhledávání specifických pachů).

Některé členky klubu aktivně v těchto sportech závodí a získávají různá ocenění a někteří sportují jen tak pro radost svou a svého pejska a tím prohlubují vzájemný vztah a učí se novým dovednostem.

Čas od času si společně vyjdeme na výlet nebo procházku, uděláme si společné klubové „sranda závody“ s různými soutěžemi, při kterých si užijme spoustu zábavy a také jsme již několikrát pořádali dogdancingové závody a zkoušky.

Nezapomínáme ani na vzdělání a pravidelně s zúčastňujeme různých seminářů a intenzivních tréninků s úspěšnými trenéry.

Ale hlavně se snažíme porozumět psí řeči, psí duši a psímu chování. Naším cílem je, aby psi s jejich páníčky trávili pohodový a aktivní život plný společných super zážitků jak doma, tak třeba na závodních polích.