Akce 2013

Předsilvestrovská procházka a posezení na ranči Dalu 28.12.2013

V sobotu 28.prosince jsme se naposled sešli v roce 2013 na společné procházce na Tisí skálu, kterou jsme spojili s posezením na našem spřáteleném ranči Dalu v Kozohlodech.

Počasí nám přálo, a procházka byla velmi příjemná. Na Tisí skále jsme se setkali s Lepeškovými a jejich koliákem Merlinem. Psi si procházku také užili a někteří byli opravdu rádi, že si na ranči odpočinou. Jiní zase překypovali energií navzdory uběhnutým kilometrům.

Na ranči jsme si dali jako vždycky výborný pečený čaj a neméně výborný grilovaný hermelín a povídali jsme si o plánech do příštího roku.

Snad se nám podaří to, co bychom chtěli uskutečnit a hlavně bychom si přáli, aby nám společně bylo stejně tak dobře jako doposud a abychom stále víc a víc rozumněli našim čtyřnohým kamarádům a mohli si s nimi užívat společný čas při různých aktivitách.

Mrkněte na úžasné fotografie od Vavruškových.

 

17.11.2013 - Sváteční coursing v Bousově

 

  

Letošní sváteční listopadovou akcí se stalo coursingové běhání.

Coursing mnozí členové klubu již se svými pejsky vyzkoušeli, ale většina se s ním prakticky ještě nesetkala a proto vznikl nápad uspořádat coursingové běhání právě pro členy klubu i pro případné jiné zájemce. Za pomoci Vavruškových jsme našli bezvadný prostor - louku jako stvořenou pro běhání nedaleko Ronova nad Doubravou v Bousově.

Technicky nám vše zajistil pan Červinka, který pořádá coursingové běhání pro pejskaře. Vytýčil našim hafanům trať dlouhou 850 m, což možná něktará psiska trochu zaskočilo, ale téměř všichni statečně pronásledovali svou kořist (igelitový střapec) až na konec.

Sešlo se celkem 13 psů různých plemen i velikostí převážně z našeho klubu. Někteří absolvovali trať s naprostou samozřejmostí a jistotou lovce,některým museli pomáhat páníčci, než pochopili, že to je úžasná zábava, no a někteří usoudili, že honit igelitový střapec je naprostý nesmysl a daleko zábavnější je vyčuchat krtka nebo si hrát s psími kamarády.

Trať si nakonec "střihli" i vybrané dvojice psů a na jejich spolupráci při lovu kořisti byla super podívaná.

Celý den jsme měli možnost s ohřát u ohně a samozřejmě došlo i na něký ten buřtík. Bohužel jediným kazem akce bylo počasí, jak uvidíte podle fotografií nás po celý den trápila mlha, ale i tak to byl den vydařený a opět s novými zážitky.

Poděkování za poskytnutí zázemí patří Svobodovým z Bousova a za profesionální práci s navijákempanu Červinkovi.

Podívejte se na fotky od Katky Vavruškové Coursing_2013/

 

 

Procházka z Kraskova na Seč po Železných Horách 29.9.2013

Byla to naše již několikátá procházka po Železných horách a jiste ne poslední, protože tenhle kraj nám skýtá tolik možností k procházkám a vždy budeme objevovat něco nového. I tentokrát jsme volili trasu tak, aby vyhovovala co nejvíce našim psům, tedy po lesních cestách a po loukách, čehoš naši miláčci využili opravdu jak mohli a vyběhali se dosyta. Našim průvodcem byla opět Dana Pospíšilová, sama tuhle trasu vymyslela a nutno říct, že opravdu ke spokojenosti všech. Cílem naší cesty byla Sečská přehrada, kterou někteří, vlastně všichni psi využili k podzimní koupeli. Došli jsme až na hráz a odtamtud se vrátili zpět do Seče, kde jsme se občerstvili, dali si oběd a pokračovali jsme zpátky směrem na Kraskov. Cestou se nám naskytla spousta krásných výhledů do údolí Železných hor a na Lichnici. Počasí bylo ukázkové a všichni účastníci bezvadní. Cestou naši psi samozřejmě  jako téměř vždycky sklidili obdiv kolemjdoucích a dostalo se jim i nějaké to pohlazeníčko. Procházku jsme si opravdu užili a už se těšíme na další. Snad bude ještě nějaká předvánoční, když počasí dovolí. Přidáváme pár fotek zde a zde


 

 

Neoficiální svatováclavské závody agility v Nymburce 28.9.2013

Tyhle závody byly pro oba závodníky na fotografii úplně prvními, kterých se zůčastnili. Jak je vidět, Sherynka si vedla tak dobře, že z toho byla dvě druhá místa a Samík i když nezískal žádnou z cen, byl také vítězem, protože přes velké obavy své paničky nikam neutekl, soustředil se na běh a předvedl velmi pěkné výkony, což můžete vidět na videu. Takže se oba zařadili mezi primaverácké závodníky. Určitě nebude trvat dlouho, dopilují se svými paničkami to, co je třeba a vrhnou se oba do oficiálního závodění. Tak budem oběma držet palce, ať se jen a jen zlepšují. Více o závodech si můžete přešíst na stránkách Kristýny zde A tady  a se můžete podívat na video.

 

Psí hry na Ranči Dalu - 14.9.2013

Společně s naším kamrádem M. Lepeškou a majiteli ranče Dalu jsme pořádali další ročník psích her na ranči spojené s procházkou po blízkém okolí. Bohužel počasí nám ten den příliš nepřálo, takže moc úhčastníků se nesešlo. Nicméně nakonec se přece jen trochu vyčasilo a my jsme mohli projít celou trasu bez deště.

Po návratu na ranč jsme se posilnili a vrhli se do soutěžení. Disciplíny byly zapeklité, ale psi i jejich páníčci si s nimi poradili a každý si nakonec odnesl nějakou cenu.

Nakonec nám vysvitlo i sluníčko a zpočátku uplakané dopoledne se změnilo v krásné slunečné odpoledne, které jsme zakončili posezením na ranči a povídáním o psech.

Doufejme, že se z této akce stane tradice a že se příští rok sejde víc účastníků.

tady si prohlédněte super fotky od M. Lepešky.

O této akci napsali dokonce v kutnohorském deníku - článek zde

Ukázka na táboře 1.8.2013

Naše kamarádka a členka Ája Karpíšková nás požádala, abychom udělali pro její přátele a jejich děti malou ukázku našich dovedností na jejich "soukromém táboře"

Vyrazili jsme tedy s několika překážkami a frisbíčky. Předstvili jsme táborníkům své psy, a ukázali jsme jim něco z dogdancingu - Iveta a Ryo a Kristýna s Bordie a Sherry, pak něco málo s frisbee - Lenka a Hanny a pak také agility. Dětem jsme pujčily psy a sami si mohly vyzkoušet, jaké to je mezi překážkami. Odpovídali jsme na spoustu všetečných dotazů o psech a výcviku a pak nastalo hlazení a házení aportků.

Děti, dospělí a psiska si odpoledne strávené uprostřed lesa užili a jsme mos rády, že se naše ukázka líbila.

7. - 12.7.2013   LVT agility  OPSION ve Dvoře Králové s Irčou Kochovou a Pavlem Koškem

 

Letos jsme ve složení Lenka a Hanny a Kristýna, Bordie a Sherry vyrazily na agi tábor do Dvora Králové s trenéry Irčou Kochovou a Pavlem Koškem. Na tenhle tábor jsme se přihlašovali již o vánocích a i přesto bylo všech pět turnusů téměř okamžitě zaplněno.

Tábor provázelo velmi pěkné a velmi teplé počasí. Konal se na ncvičišti ZKO Dvůr Králové na Labem s veškerým zázemím a krásným okolím k venčení. Na procházky ale nakonec nebyl ani čas, protože se trénovalo dopoledne a odpoledne a mezitím odpočívalo.

Irena s Pavlem jsou velmi dobří a zkušení trenéři a moc si cením toho, že se věnují s plným nasazením opravdu každému účastníkovi tábora od nadupaných border až po úplné začátečníky.

Bohužel teplo udělalo své a Hanče se celý tábor do běhání moc nechtělo. Ale Kristýna jak s Borďou,tak se Sherynkou dělali velké pokroky a určitě se posunuly zase o kousek dopředu.

Celý tábor byl zakončen dvojzkouškami, kterých se zůčastnila je Kristýna s Borďou, ale po celém týdnu trénování se projevovala na psech únava, takže skončily bez umístění.

Na táboře se nám opravdu líbilo, poznaly jsme spoustu nových lidí, zase jsme se něco naučily a užilly jsme si čas s našimi psy.

Tak zase na přesrok.

Fotky od Kristýny - tady

 

2.6.2013 - závody agi Nymburk

Letošní závodění jsme tak trochu "vynechali". Lenka s Hančou absolvovali jediné, které se jim ani trochu nevydařily a Kristýna s Borďou ani s Britou letos nezávodili vůbec.

Tak jsme se smluvily alespoň na závody do nedalekého Nymburka. Bohužel ani trochu nám nepřálo počasí, bylo to zrovna období povodní a déšť trápil už dlouho celou republiku. Ale i tak jsme vyrazily. Cestou sice velmi hustě pršelo, ale když jsme dorazily do Nymburka, nebylo po něm ani památky.

Závodníků bohužel dorazilo méně, než se čekalo, někteří vzdali pro déšť.  Nutno podotknout, že nakonec se rozpršelo i v Nymburce a ze cvičiště se pomalu stával bazén. Pan rozhodčí chtěl závody před agility open ukončit, ale většina závodníků chtěla pokračovat, takže se nakonec doběhly všechny běhy, ale už za velmi hustého deště.

Všechno jsme však přežily, neonemocněli jsme a naši psi nám udělali radost.

Závody pro nás nakonec dopadly nad očekávání dobře.

Agility open - Hanny - 11 místo z 23 závodníků, Brita - DIS, Bordie - DIS

Zkouška LA2 - Hanny - DIS, MA1 - Brita - 2 místo, LA1 - Bordie - 4. místo

Jumping - Hanny - 2 místo z 24 závodníků, Brita - 4. místo-čistý běh, Bordie - DIS

Jak to na závodech vypadalo se můžete podívat na pár fotografiích fotografiích od Kristýny.

25.5.2013 - Dogtreking okolo Kutné Hory

V květnu jsme se také zůčastnili dogtrekingu Okolo Kutné Hory. Z této velmi vydařené akce se stala dobrá tradice psích závodů v našem okolí. Účastnili jsme se ve dvou trasách - starší ročníky - na 10 km a mladší a odvážnější na 30 km. Počasí se nakonec ukázalo jako stvořené pro dogtreking. Prošli jsme si trasy  ve velmi hezkém okolí Kutné Hory a naši psi (akita I. Rudolfové) byli obdivováni dokonce turisty.

Organizátorům se celá akce moc podařila, až na trochu dlouhé čekání na vyhlašování výsledků. Nakonec jsme byli velmi spokojeny i s těmi, protože všichni jsme skončili do 10. místa ve svých kategoriích a to byl při celkem hojné účasti docela úspěch. Příští ročník určitě nevynecháme.

Tady je několik fotek od Kristýny a tady od organizátorů.

24.5.2013 - Ukázka v Diakonii  na akci Cesta za pokladem - den, sportu, soutezi a her

V květnu jsme byli tradičněpozvány na akci čáslavské diakonie, která měla tentokrát název "Cesta za pokladem". Tentokrát se nás sešlo celkem dost na ukázku, takže jsme mohli předvést poměrně pestrý a různorodý program. Ukázali jsme jak prvky dogdancingu, tak dogfrisbee, tak dokonce i něco z agility.

Myslím, že ukázka se velmi povedla a divákům se líbila. Všechny jsme z toho měli velmi dobrý pocit. Opět jsme dostali krásné dárečky od klientů diakonie a ochutnali jsme něco z výborného pohoštění.

Zde je několik fotek od Kristýny.

 

Procházka po Železných horách - 8.5.2013

Stalo se již  skoro tradicí, že některý ze svátečních květnových dnů věnujeme vždy společné klubové procházce. Nebylo tomu jinak ani letos. Vypravili jsme se tedy osmého května na procházku po 6elezných horách, protože je to kraj, který máme blízko, který skýtá bezpočet možností na krásné procházky a který máme rádi.

Vyráželi jsme opět z Třemošnice, kolem Hedvikova, odkud jsme strmě vystoupali po mnoha a mnoha dřevěných schodech na úbočí Kaňkovy hory. Byl to opravdu sportovní výkon pro psovody, naši psi to tak ani moc nevnímali. Pak jsme se dali  po červené turistické stezce kolem Kubíkových dubů. Až na blátivé cesty, které jsme také zvládli jsme museli opravdu obdivovat, v jak nádherném kraji žijeme, což si můžete prohlédnout na fotografiích.

Z Kubíkových dubů jsme se pak kolem Počátků vrátili opět do Třemošnice a celo procházku jsme zakončili na náměstí ve výborné cukrárně.

Fotky od Hagísků si můžete prohlédnout zde

A tady jsou fotografie od Kristýny