Procházky

Tady jsou trasy procházek, které jsme prošli. Můžete je použít jako inspiraci pro vlastní procházky, nebo na některou další vyrazit s námi.

___________________________________________________________________________________________

Sváteční procházka kolem Litošic

Kdy: 1.5.2018

Start: 10:00 hod - parkování dle mapky viz níže.

Tentokrát se vydáme na pomezí Polabské nížiny a Železných hor do okolí vesnic Semtěš, Litošice, Morašice a Sovoluská Lhota. V polovině trasy nás čeká odpočinek v hospůdce u Žabáka u Senického rybníku. Trasa vede převážně lesem, takže zvažte, jak se váš pejsek bude tvářit na případné setkání se srnkou, budeme míjet několik rybníků a nespočet potůčků  (pokud nebudou vyschlé). Délka trasy je cca 13 km. Zde je mapa trasy a zde parkování.

Prázdninová procházka okolím Pařížovské přehrady

Kdy: čtvrtek 3.8.2017

Sraz: 10,00 hodin u zámku v Běstvině (viz mapka)

Směr - Žleby, Třemošnice, Běstvina.

Délka trasy: cca 12 km - lehký terén - kočárková trasa

Trasa zde

Půjdeme z Běstviny po modré turistické značce k Pařížovské přehradě a potom podél ní do Spačic a dál k Úhrovu k replice středověkého hradiště. Odtamtud se vrátíme kousek stejnou cestou do Spačic a jiným okruhem zpět k Pařížovu, kde se můžeme zajít podívat ještě k hrázi.  Trasa vede hodně lesem, podél vody, několikrát budeme muset jít kousek po silnici. 

Na zpáteční cestě se můžeme zastavit v hostinci Na Křížovce, který je cestou a dát si něco dobrého.

V případě zájmu se hlaste e-mailem nebo sms.

_______________________________________________________________________________________________

Sváteční procházka kolem Hraběšína

Kdy: 1.5.2017

Sraz: 10,00 hodin 

Délka trasy: cca 12 km - lehký terén - kočárková trasa

Směr z Čáslavi na Krchleby. A za cedulí Chedrbí se zabočí doleva (je to kopeček dolů). Asi po 100 metrech před bránou budeme parkovat-viz obrázek.

Většina cesty vede lesem a cesty jsou převážně zpevněné. Půjdeme trasou, kterou naplánovala Lucka Janglová - viz mapka.

V druhé půlce trasy je rybníček, kde se můžou psi vykoupat.  Tentokrát není v okolí žádná restaurace, takže na konci procházky si uděláme táborák v místě dětského tábora, kde se dá posedět a případně i schovat pod střechou. 
Občerstevní zajistí také Lucka - tedy špekáčky, chleby a pití. Vezměte si tedy jídlo a pití jen na cestu, pokud by vás přepadl hlad. Občerstevní uhradíme z klubové kasy, nečlenové mohou případně přispět nějakou symbolickou částkou.
Přihlašujte se prosím odpovědně k účasti na procházce Lence Rakové s požadovaným počtem špekáčků, ať na všechny vyjdou. 
Nezbývá než doufat, že se nám vydaří počasí a procházku si všichni užijeme.
_______________________________________________________________________
Se značným zpožděním, ale přece, zde přidávám pár foteček z vycházky okolím Sionu (od Vavruškových), které se zůčastnilo mimořádné množství lidí i psů (po konečném sčítání - 19 + 19) a která se také mimořádně vydařila. Pochvala patří všem čtyřnožcům hlavně za to, že se krásně tolerovali, ačkoliv většinu procházky trávili volným běháním a dvojnožcům za to, že své čtyřnožce měli pod kontrolou.

 

Procházka na Sion

Další z klubových procházek jsme naplánovali na 28.9.2016, kolem Sionu, k rybníku Svěcený, kde je vyhlášená restaurace a zpět.

Sraz bude v 10,00 hod. přímo u Sionu na parkovišti-viz mapka. Odtud se podíváme kolem zříceniny hradu Sion a vydáme se směrem na Předbořice a pak k rybníku Svěcený, kde je restaurace Rybářská bašta s výborným jídlem - odkaz zde .

Od Svěceného se vrátíme malým okruhem zpátky. Trasa je tentokrát trochu delší - cca 14 km. Ale s jednoduchým terénem a se zajímavostmi, které stojí za shlédnutí. 

Pokud tedy chcete vyrazit, přihlašt se jako obvykle sms nebo mailem L. Rakové. 

 

Parkování

            

Celá trasa

9.6.2016

O víkendu jsme si vyrazili na další klubovou procházku opět po Železných horách, které asi nikdy úplně neprojdeme a také nás nikdy nezklamou svými hezkými trasami, výhledy do okolí a zajímavostmi. A navíc - máme to  prakticky za humny.
Počasí se vydařilo, jen bohužel plánované osvěžení v potůčcích u Zemljanek úplně nevyšlo - spíš z toho byly bahenní lázně, ale zato se zadařilo milovníkům hub a odjeli domů s několika úlovky . Všichni jsme si procházku užili a zakončili příjemným posezením v penzionu Žlebská Lhotka.
Fotografie od Lucky Janglové si můžete prohlédnout zde

_______________________________________________________________________________

Další procházka po železných horách 5.6.2016

V červnu se vypravíme na další procházku opět do železných hor, které skýtají spoustu možností na procházky a tůry.

Kdy: 5.6.2016 - 9,30 hod.

Kde: sraz u penzionu Žlebská Lhotka.

Vyjdeme od penzionu Žlebská Lhotka a půjdeme cca 10-15 min po silnici. Na konci vesnice se napojíme na modrou turistickou značku, po které vlastně absolvujeme téměř celý cca 10 km dlouhý okruh, jen  za Zbyslavcem sejdeme na červenou a vrátíme se k penzionu, kde se doufám, dobře najíme.

Cestou určitě uvidíme spoustu zajímavostí a krásných výhledů, cesta vede většinou lesem, což je příznivé v případě tepla a nějaký ten potůček také jistě potkáme. Určitě vhodné i pro děti.  V případě zájmu prosím dejte vědět Lence Rakové sms nebo e-mailem.

 

 

Sváteční procházka kolem Frýdnavy 8.5.2015

Propozice

Kdy   : 8.5.2015 – 10,00 hod. 

Sraz  : směr od Čáslavi – pojedete na Golčův Jeníkov – po obchvatu a u posledního sjezdu na  Jeníkov, se dáte na druhou stranu od města - do prava na Vohančice - kde  je slepičárna - bílá cedule, Vede tam asfaltovka a tam kde uvidíte domy, tam necháte auto, Vavruškovi už tam budou nejspíše v předstihu na nás čekat.

                                                     

Trasa : dle mapy

Délka trasy: cca 8 km.                                                      

Jako zvláštní bonus jsme dostali od Vavruškových po procházce pozvání k nim na zahradu na opékání buřtů, které bychom mohli spojit s malým schůzováním. Takže buřty sebou.

Pokud se zúčastní noserworkáři, doporučuji, vezměte si sebou vzorky, klikr a pamlsky, můžeme udělat cestou zastávku a ukázat ostatním, jaké děláme pokroky v čuchání.

Těším se na všechny a doufám, že nám vyjde počasí a užijeme si to my i naši hafani.

Kdo máte zájem, dejte mi prosím vědět smskou nebo e-mailem, abychom nikomu neutekli.

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Procházka po Železných horách – Kraskov-Seč

Trasa : min.10-max.15 km, středně těžkým terénem krásnou přírodou s mnoha

zajímavostmi.

Start v Kraskově, půjdeme do Počátek, přec Dvorec, vyjdeme za Sečí u Penzionu Plynostav, tam sejdeme k přehradě a podle vody můžeme dojít až do tunelu a na hráz. Potom kousek zpátky, zase

podle vody a dál do Seče na náměstí, kde si můžeme odpočinout a občerstvit. Ze Seče přes Žďárec zpět do Kraskova.

Sváteční procházka po Železných horách

Start  v Třemošnici na náměstí

Půjde se kolem Hedvikova, tam odbočíme do prava a strmě vzhůru vystoupáme na úbočí Kaňkovy hory, pak po červené turistické stezce kolem Kubíkových dubů, nad Běstvinou a dále se stezka stáčí do leva nad Počátky a zpět k výchozímu místu. Pak zase sestoupíme k Hedvikovu a do Třemošnice. ( Asi tři hodiny - cca 10 km ).

A tady je mapka: