Akce 2019

Plán akcí na rok 2019:

Zde uvádíme akce, kterých bychom se rádi účastnili buď jako závodníci nebo diváci, nejen úplně psí, ale rozhodně zajímavé . Průběžně mohou přibývat další.

____________________________________________________________________________________________________________

30.3.2019 - Odemykání Doubravy - procházka - info níže - Tato akce je zrušena, vzhledem k tomu, že je zrušeno letošní odemykání Doubravy.

7.4.2019 - Oficiální závody agility O kutnohorský groš

19.4.2019 - Společná procházka okolím Souňova, podél Medenického potoka - propozice níže

4.5. 2019 - Extreme park trail Vinaře -  Czech Extreme trail CUP - 1. závody serialu 2019 - info zde  - akce pro příznivce koní a poníků

6. - 12.5.2019 - FMBB Championship 2019 Písek - Mistrovství světa belgických ovčáků 2019 více info zde

 

__________________________________________________________________________

 

Společná procházka okolím Souňova, podél Medenického potoka 19.4.2019

Tentokrát se vydáme od Souňova podél Medenického potoka k tvrzišti Lomec a zpátky k Souňovu. Na trase budeme mít spoustu přírodních zajímavostí - skály, zbytky slovanského hradiště a navštívíme místní jeskyni, je dobré vzít baterku nebo nabitý mobil.

Tato základní vycházka je na necelé 2 hodiny. Přizpůsobíme jí hlavně  počasí Když bude sucho a ne moc vysoké obilí, dalo by se přejít k Nové Lhotě - kostel sv. Jana Křtitele - je tam krásný výhled a je to takové pěkné místo, ale tam hodně záleží na stavu počasí. 

Cestou zpět si můžeme opéci buřty, bud ve skalách, nebo blíž k Souňovu u potoka.

Cesta určitě není vhodná pro kočárky, několikrát se bude překonávat menší potok, v běžných trekových botách by neměl být problém. 
Potok je při běžném stavu hladiny na delší krok (až dva).
 
Trasu pro nás připravila Lucka Janglová (a spol.) a bude se dotvářet těsně před procházkou hlavně podle počasí. Ale jistojistě si sebou vezměte buřty a na nohy dobré boty.
A pamatujte, že každý je zodpovědný za svého psíka, aby se mu nezatoulal, či neobtěžoval ostatní.
 
Zde je přibližná mapa s místem srazu.
 
Pro přihlášení pošlete prosím e-mail na rakovale@seznam.cz
 
_________________________________________________________________

***********Z R U Š E N O************

 

30.3.2019 - Odemykání Doubravky 2019

Každý rok se pořádá koncem března odemykání Doubravky a vždy je to velmi vydařená akce. Každý rok se chodím se svými psy podívat a pobavit. Loni jsem poprvé absolvovala trasu z Mladotic až do Žlebů podél řeky. Je to cca 10 km. Ráda bych vás pozvala, jestli nám letos někdo z vás nechce dělat společnost. Ale vzhledem k tomu, že je to trochu s překážkami, nechci z toho dělat oficiální klubovou procházku. Překážky jsou v tom, že se nejedná o okruh. Tzn. já se dopravuji na místo vlakem ( čugálkou ze Žlebů do Závratce). Další překážka je, že musíte počítat s poměrně velkým množstvím lidí a psů, takže není možné mít psa celou cestu na volno, což ale na trekových závodech platí také. Je to tedy obrovská příležitost k socializaci.

Bonusem je, že cestou potkáte stánek s občerstvením, u Mladotických peřejí můžete koukat na nedobrovolně koupající se vodáky, v Ronově se můžet dobře najíst buď v Myslivně a nebo u skautské klubovny, kde se tradičně peče prasátko a večer se koná country bál.

Pokud byste měli zájem, dejte mi vědět a dám podrobnější informace.