AKCE  2015

_____________________________________________________________________________________________________________________

Poslední primaveráckou akcí roku 2015 byla již tradiční procházka na Tisí skálu s posezením na ranči Dalu u pečeného čaje a jiných dobrot. Procházka se opravdu vydařila, účastníků bylo více než dost a počasí překrásné.


Za fotky děkujeme Vavruškovým. Další si můžete prohlédnout zde

Ukázka na Drakiádě na Seči - 10.10.2015

V sobotu 10. října jsme prezentovali náš klub na Drakiádě na Seči. V hlavních rolích Kateřina Vavrušková s Cornym a Kristýna Průšová se Sherry a Sairin  Holky a kluk si vystoupení moc užili a doufáme, že se všem líbilo!

A tady je komentář Katky:

"Dnes jsem měli s Cornym premiéru na Drakiádě s dogdancingem:-) na Seči. No za jedna bychom nedostali, Cornyho zajímalo vše kolem, ale nakonec si dal říci a něco dětem předvedl. Kiki s Sherry a Sairinkou to divákům určitě vynahradily. Děkujeme zároveň pořadatelům a hlavně Áje za pozvání."

______________________________________________________________________________________________________________

 

Dogtreking "Panstvím knížete Auersperga" 3.10.2015

3.10.2015 se uskutečnil první ročník dogtrekingových závodů Panstvím knížete Auersperga v krásném prostředí Železných hor, mimo jiné v oblasti Rekreačních lesů Podhůra s mnoha zajímavostmi v okolí Slatiňan. Závodů se z našeho klubu zúčastnila Dana Pospíšilová se svými "lištičkami" a s rodinným doprovodem a Věra Vaňkovská jako doprovod  Michala Šrámka s Flíčkem, kteří pro tentokrát tvořili závodící tým.

Jak je vidět, 20 km dalo orientaci závodníků zabrat, ale všichni úspěšně dorazili do cíle, dokonce s velmi pěkným umístěním. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Pokud si chcete prohlédnout všechny fotografie z treku (doporučuji) odkaz je zde.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

14.9.2015

V neděli jsme se vypravili na další klubovou procházku tentokrát kolem sečské přehrady. Přálo nám úžasné skoro letní počasí a našlapali jsme cca 15 km krásným terénem. Fotografie od K. Vavruškové si můžete prohlédnout zde
   
                                                                                                                                               

Primaverácké závody 28.9.2015

Posledních pár let se staly hezkou tradicí primaverácké závody, které se snažíme mezi sebou uspořádat každý rok. Většinou volíme ještě hezký podzim, kdy nám stále ještě přeje počasí. Nebylo tomu jinak ani letos. Sešlo se nás celkem 9 závodících týmů. 

Soutěže volíme vždy tak, aby mohli závodit všichni zúčastnění, i ti, kteří netrénují agility. Takže závodíme v jednoduché tuneliádě, nosili jsme se psy na vodítku vajíčko na lžíci, psiska chytala piškoty, psovodi házeli tenisáky kruhem, přivolávali jsme na rychlost a tentokrát přibyla i klikací hra dvojic. Všichni jsme se u soutěží moc pobavili, někteří překvapili svými výkony, naopak dlouholetí propagátoři klikru propadli na celé čáře :), no prostě legrace od začátku do konce.

Sešlo se spousta krásných cen, takže nikdo neodešel s prázdnou. 

Na konec jsme si opekli buřtíky a poklábosili u ohně.  Doufejme, že nikdo nebyl zklamán a že si to všichni užili. Všem zúčastněným patří dík a napříště se těšíme i na další, kterým to letos nevyšlo.

A tady jsou ještě jednou fotografie od Katky.

Ukázka pro děti z čáslavského Pionýra - 22.5.2015

     

Dnes jsme splnili prosbu Áji Karpíškové a udělali jsme ukázku pro děti z Pionýra z Čáslavi. Na programu byl dogdancing, frisbee, nosework, mlaďasové s poslušností, živé překážky a malinká sestavička Zuzanky a Máji. Všichni psi byli bezvadní, jen Hanča zaváhala u čuchání pod rukama a raději prověřovala dětem kapsy, než aby hledala skořici. Předvedli se i Tobísek a Sairin s malou ukázkou poslušnosti u mladých psů. Samozžejmě došlo i na hlazení a honičkys dětmi. Jaké to bylo a jak se všichni bavili, semůžete podívat na fotografiích.

 

 

16.5.2015 - Dogtreking Okolo Kutné Hory

Jako každý rok se zástupci Primavery zůčastnily tradičního trekového závody Okolo Kutné Hory, který se tentokrát šel na 18,26 a 56 km.

Zde je malá reportáž od Vavruškových:

"Na dogtrekking Okolo Kutné Hory jsme se chystali už minulý rok, ale bohužel jsme se přihlásili pozdě. O to větší pozornost jsme mu věnovali letos. Stačili jsme se přihlásit a bylo vyhráno. Ráno jsme před 9. hodinou dorazili do Hutí i s Cornym a vyčkávali známé tváře z našeho klubu - Danu s lištičkami  a Kikinu s Sherry a Sárou. Obě dorazily a startovali jsme za sebou, abychom se případně na trase podpořili. Na startu na nás čekali milí organizátoři, kteří nám nabídli startovné - medovinku a koláček, což bylo velmi příjemné. Získali jsme startovací listinu a mapu a mohlo se vyrazit. Ještě jedna fotečka naší bandy na startu a hůrá po trase. Zpočátku jsme vyrazili špatným směrem, totiž po kratší trase, ale na to jsme záhy přišli. Ztratili jsme tak sotva 2 minutky. Další kilometry jsme si už vychutnávali. Překvapila nás trasa kolem Bylanky na Kuklík. Ačkoliv okolí Kutné Hory dobře známe, tak jsme ho spíše měli projeté na kole. Ale co máme Cornyho objevujeme alespoň jiné přírodní krásy. Pejskové se po cestě mohli i vykoupat, což bylo příjemné osvěžení. Občas kolem nás někdo proběhl v outdoorovém oblečku, ale my jsme se nenechali znepokojit. Šli jsme na pohodu a užívali si sluníčka a přírody. Trochu jsme začali být v pozoru až na Kaňku, kde jsme se mírně zamotali, ale nakonec jsme do stanoviště dorazili. Pejskové si vypili svou misku, ti mladší využili odpočinku a my jsme nafasovali sušenky a medovinu a vyrazili dál. Malá krize přepadla holky - fenečky u bývalého rudného závodu na Kaňku, kde jsme i my uznali, že jim uděláme ozdravnou pauzu ve stínu a i my se posilníme. Po krátké přestávce jsme se vydali k mohyle na Kaňk, kde jsme opsali dvě potřebná data a pokračovali tzv." Třešňovkou", jak říkají Kutnohoráci - třešňové áleji do Sedlce. Dole jsme si koupili pití a zmrzlinu a mířili k Vrchlici. Zde se k nám přidali turisté, kteří marně čekali na lokálku do města, tak nás nakonec do centra pokračovalo více. Opět hafíci využili krásné vodičky k osvěžení  a pak už se to šlapalo do cíle krásně. Netušíme vůbec, jak jsme se umístili, ale my jsme se sebou byli spokojeni a užili jsme si to.   V cíli jsme si pochutnali na boršči a Míša na buřtíkách. Stihli jsme i vyhlášení mužské kategorie, sice jsme si nestoupli na bednu, ale kluci získali diplom.

Pár foteček tady a tady a ještě u pořadatele

A tady je nakonec i konečné pořadí primaveráckých účastníků:

krátká trasa ženy -

Lenka a Maggie 20. místo z 31 startujících,

střední trasa 26km, ženy -

Kristýna, Sherry a Sairien 30. místo, Dana, Dima a Eshly 31. místo, Lucka s Edym 36. místo ze 48 startujících

střední trasa muži -

Michal Šrámek a Flíček 10. místo, Michal Vavruška a Corny 13. místo z 15 startujících.