28.9.2014 - Dogdancingové zkoušky a neoficiální závody " O POHÁR DOUBRAVÁČKA"

Výsledky dogdancingových zkoušek:

Číslo VK

Jméno a příjmení

Jméno psa/feny

Plemeno

Zkouška

Body

Hodnocení

MoD CoD

620

Jana Rothschedlová

Linetka

BOC

MD1

17

Dobře

 

663

Jana Rothschedlová

Alf z Trnitých akátů

BOC

MD1

27

Výborně

 

265

Eva Pelikánová

Ebonnie z Kamilkové zahrady

AUO

HtM1

-

Disk.

 

663

Jana Rothschedlová

Alf z Trnitých akátů

BOC

HtM1

29

Výborně

 

661

Iveta Rudolfová

Ai Eijiro Go Haguro Kensha

Akita inu

F1

-

Disk.

 

656

Karolína Kopcová

Brixie Fanneli

Beauceron

F1

25

Výborně

 

657

Sandra Rudolfová

Stewie von der Happy horse Farm

Pyrenej. ovčák

F1

-

Disk.

 

638

Lucie Stárková

Adige z Boleradických pasek

AUO

F1

26

Výborně

 

662

Iveta Rudolfová

Summer

Malý hlad. pinč

F1

27

Výborně

 

614

Lucie Holubová

CrazyBlue Girl z Brzáneckých vinohradů

AUO

F1

28

Výborně

 

120

Jitka Paličková

Perfect Princess z Černobílých

BOC

MD2

39

Výborně

 

320

Kristýna Průšová

Sherry

BOC

HtM2

-

Disk.

 

433

Táňa Kacálková

Body

BOC

F2

34

Velmi dobře

 

533

Anežka Strachová

Cipsy Chik Bártova lípa

BOC

F2

40

Výborně

 

345

Tereza Korejtková

Bonny Citarwen

GR

MD3

-

Disk.

 

113

Martina Komínová

Great Spirit Hardy Horde

BOC

HtM3

53

Výborně

MoD HtM3

____________________________________________________________________________________________________

Výsledky neoficiálních závodů:

Nováčci
1. místo    Táňa Kacálková       Body
2.místo     Iveta Rudolfová         Ryokotami Go Di Casa Saporito
3.místo     Martina Komínová     Erik
4.místo     Jana Rothschedlová  Linetka
5. místo    Kateřina Musílková   Max
6.místo     Lucie Stárková         Adige z Boleradických pasek

Závodníci
1. místo    Tereza Slováková         Aico
2.místo      Martina Komínová       Great Spirit Hardy Horde
3.místo      Jitka Paličková           Cassian z Kamilkové zahrady
4. místo     Jitka Paličková           Perfect princess z Černobílých
5.místo       Tereza Korejtková      Bonny Citarwen

 

Primaverácké letní sportování - 11.8.2014 - 17.8.2014 - Reportáž

Pondělí  11.8.2014 - začínáme
V pondělí začínáme sportovní týden  tréninkem agility pod vedením L. Rakové. Sešlo se nás asi šest. Bohužel počasí nám zrovna moc nepřeje, ale běháme postavený parkůr a střídavě se schováváme před deštěm.
Nakonec jsme byly nuceny trénink ukončit a odpolední dogdancing zrušit, stále prší.

Úterý  12.8.2014 ráno - v Chotusicích
Konečně vysvitlo sluníčko, scházíme se v Chotusicích u Míši Hobzové. První část tréninku probíhá v hale. Míša připravila skočky na skokovou gymnastiku a barel k obíhačkám a seznamuje nás také s tím, jak psa správně rozcvičit před tréninkem i před závody. Druhá část tréninku je venku, kde si stavíme parkůr a trénujeme spolu s Míšou a jejími psy.
Jako pokaždé, když trénujeme s Míšou si odnášíme cenné zkušenosti jak přímo z parkůru, tak i spoustu rad např. s motivací. (Věra už skoro vítězí nad Flíčkem).

Úterý  12.8.2014 odpoledne - flyball na Vinici
V pět hodin na cvičiště přijíždí kutnohorský flyballový tým Tsunami se svými psy. Připravili si pro nás ukázku tréninku flyballu spolu s trochou teorie, s kterou nás se zápalem seznámil Libor Plášil. Potom jsme měli možnost vidět, jak jejich psi "létají" přes překážky pro balonky. Ukázka byla opravdu úžasná. Po ukázce si můžeme sami vyzkoušet, jak by to šlo našim psiskům a jak se trénují flyballoví začátečníci. Zdá se, že několik primaveráckých psů by určitě tenhle sport bavil.
Takže díky Tsunami za super odpoledne.    Fotky

Co je to flyball - více na: https://www.flyball.cz/co-je-to-flyball/

Středa  13.8.2014 - dopoledne - dogdancing
Bohužel  rosničky opět předpovídají déšť a tak se rozhodujeme o přesunutí původně plánovaného výletu na Bílek až na čtvrtek, kdy má být lépe. Středeční dopoledne nahrazuje zrušený pondělní dogdancing, ale opět začíná pršet …
Odpoledne odpočíváme před výletem.

Čtvrtek 14.8.2014 - celodenní výlet Údolím Doubravy
Ráno je sice zamračené, ale bez deště a tak vyrážíme na Bílek. I přesto, že terén je dost náročný, sešlo se nás opravdu dost. Z Bílku jdeme podél Doubravky po kamenech i mezi nimi a obdivujeme krásná místa s peřejemi a vodopádky. Malí pejsci většinou na volno, ti větší raději na vodítcích, všichni včetně lidí zvládají cestu velmi dobře. Údolím jsme prošli až k místu, kterému se říká Točitý vír. Odtud se vydáváme už lesní cestou zpět. Rozhodli jsme se, že si trasu trochu zkrátíme, ale jak později zjišťujeme, vydali jsme se cestou, která byla poněkud náročnější než původně plánovaná trasa. Ale opět všichni i když s větším "funěním" všechno zvládají dobře a do cíle už míříme lesem po rovince. Procházku si myslím užili jak lidé, tak psiska, určitě jsme všichni spálili nějaké kilojouly, které někteří z nás doplnili na zpáteční cestě v restauraci v Chotěboři, kde se opět ukázalo, že pokud máte vychované psy, můžete s nimi kamkoliv i ve větším počtu. Všichni se chovali vzorně.
  Fotky

Pátek 15.8.2014 - brigáda s opékáním buřtů
Pátek byl původně plánován jako volný den, ale počasí nás přimělo tak trochu přeházet celý týden, takže na pátek nakonec připadla velká brigáda. Několik se nás sešlo už od rána a dali jsme se do práce.Terkou Korejtkovou zapojený tatínek nám ostříhal živý plot, dál jsme posekali zázemí, vyčistili prostranství za přístřeškem na překážky a vyrobili jsme si krásné ohniště. Dalším úkolem bylo trochu zkrášlit právě přístřešek, který nám na překážky darovali Vavruškovi a přišel k nám na cvičiště - kdo neví - se jménem "Budlina". Takže na Budlinu  holky nastříkaly psí pacičky, aby bylo jasné, že všechno kolem nás je o právě o psech.
Nutno říct, že cvičiště opravdu prokouklo, ještě potom, co odpoledne přišlo několik dalších lidí, kteří také pomáhali dokončit všechny práce.
No a potom jsme se vrhli na opékání buřtů, vrhli je to pravé slovo, protože nás stále pronásledovaly dešťové přeháňky.To nás ale neodradilo, buřty jsme si opekli a pak jsme se přesunuli do klubovny, kde jsme téměř do osmi hodin klábosili nejen o psech a plánovali další akce.   Fotky

 

Neděle 17.8.2014 - Primaverácké klubové závody 2014
Náš sportovní prinaverácký týden zakončujeme klubovými závody,z kterých se již stala hezká tradice, ale o tom v samostatném článku.

I přes nepřízeň počasí se myslím primaverácký sportovní týden vydařil a kdo chtěl a mohl, tak si ho užil. Díky patří, Míše Hobzové a týmu Tsunami za super úterý a všem zúčastněným za to, že se přišli něco naučit, dobře se pobavit, pomoci brigádničit a  zase se  trochu víc poznat a hlavně užít si čas se svými čtyřnohými kamarády.

 

 

 

25.5.2014 Neoficiální agility závody ve Staré Boleslavi - IV. Polabské hopsání

Další závod byl pro náš Primaverácký tým opět úspěšný. Tentokrát jela Terka s Bonny, Dana se Samem a Kristýna s Bordie a Sherry. Závody posuzovala mladá Aneta Obrusníková. Parkúry poměrně těžké, ale poprali jsme se s tím všichni velice slušně. 

Terka s Bonny závodily v kategorii začátečníků large. V prvním běhu se Bonča malinko začuchala, tudíž jim to vyneslo 8. místo. Druhý běh byl naprosto čistý, krásný, prostě veliká pochvala pro obě holky! Skončily tedy na 2. místě - v součtu se zařadily na bramborové 4. místo. 

Dana se Samíčkem běželi v kategorii pokročilých small a takové štěstí neměli, respektive Samíček nebyl ve své kůži a v obou bězích se diskvalifikoval, kvůli pískací hračce, kterou pískal tým před nimi. Bohužel na toto je Samíček velice háklivý a běžel jim tu hrčku ukrást. Po diskvalifikaci se umoudřil a zaběhl parkúr, jako by se nic nedělo. 

Kikina s holkami závodila v pokročilých large. Sherrynka se také v prvním běhu diskvalifikovala, několikrát opakovala slalom a po té skočila špatnou překážku. V druhém běhu se překonala a s jednou shozenou překážkou doběhla do cíle s krásnými zónami i hezkým, čistým náběhem do slalomu. Vyběhala si tedy 4. místo, v součtu to dalo 5. místo. Bordie byla překvapením celého dne. V jumingu podlezla jednu překážku, i tak ji to vyneslo na 1. místo. V běhu agility běžela čistě, ale borderka před ní byla rychlejší, tudíž s Kikinou skončily na 2. místě. V součtu se vyšplhaly na 1. místo.

Po všech bězích následovala hra, které se zúčastnila polovina všech týmů. Kikča se Sherry to také vzdala, běžela jen s Bordie. Velice zajímavá a zábavná hra, obrázek o ni si udělejte každý sám, myslím si, že se dost pobavíte, protože se zde zapojil i páníček. více je vidět na videu pod textem. V této hře, s naším údivem, zabodovala Bordie a umístila se na 3. místě s Kristýnou. 

Primavera se nikdy neztratí!!!

Fotky - ZDE.

Sestřih videa ze hry - ZDE Video Kikiny, Bordie a Sherry - ZDE Video Bonny (jump.) - ZDE
Video Bonny (agi.) - ZDE

 

Sváteční procházka krajem Lichnice 8.5.2014

Trasu tradiční sváteční procházky jsme zopakovali z té, kterou jsme prošli již před dvěma lety. Tentokrát se sešlo 13 pejsků a 12 lidí. Tato skupinka byla opravdu k nepřehlédnutí, na sídlišti v Třemošnici dokonce mnozí vysazovali děti do oken, aby si prohlédli naše pejsky. Začali jsme tedy v Třemošnici a pokračovali k žižkovu dubu a odtamtud na Lichnici. Z Lichnice byl velmi pěkný výhled na okolní vesničky a dohlédli jsme až na Vysokou.
Z Lichnice jsme přes Podhrádí pokračovali směrem k Lovětínskému rybníku. Cestou jsme si udělali malou zastávku na občerstvení .

Došli jsme k rybníku, který samozřejmě naše psiska pojala jako koupaliště. Odtud jsme pokračovali směrem k Lovětínské rokli, kterou opravdu stojí za to projít. Lovětínskou roklí měl náš sváteční výlet skončit, ale nakonec jsme se rozhodli, že se ještě zajdeme podívat do 2 km vzdálených Žlebských Chvalovic a také do místního pivovaru. Ačkoliv v pivovaru byli trochu překvapení velkým množstvím čtyřnožců a patrně měli s předchozími návštěvami pejskařů horší zkušenosti, naši psi je přesvědčili, že i v takovém množství se umějí v takovém prostředí chovat slušně a spořádaně. Takže nakonec jsme ochutnali místní pivo, malinovku a i výborné klobásy a užili jsme si příjemného posezení. Ze žlebských chvalovic jsme se vrátili tou samou cestou do Třemošnice, kde jsme výlet zakončili.

I tentokrát nám počasí přálo a všichni jsme si to náležitě užili. Krásné fotografie od Katky Vavruškové najdete zde

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Trasa: dle mapy-okruh po turistických stezkách – z Třemošnice – po červené značce k Žižkovu dubu, směrem na Lichnici, z Lichnice přes Podhrádí (kousek po silnici) směrem k Lovětínskému rybníku a kousek zpět do Lovětínské rokle a tou zpátky do Třemošnice

 

Seminář o přivolavačských hrách (a nejen o nich) s Pavlou Klučkovou - Nymburk 1.5.2014

První sváteční květnový den jsme se účastnili semináře o přivolavačských a motivačních hrách s Pavlou Klučkovou. Seminář pořádalo ZKO Nymburk. O Pavle Klučkové jsem toho mnoho nevěděla a přiznám, že jsem ráda, že již vím. Pavla cvičí psy ve své psí škole Vychovaný pes, pouze za pomoci pozitivní motivace a má velmi dobré výsledky, sama běhá agility a věnuje se dalším psím sportům.

Seminář byl věnován hlavně přivolavačským hrám podle Susan Garett.  Věnovala se základům této metodiky, která buduje, rozvíjí a upevňuje vztah psa a jeho pána. Nejprve jsme se věnovali teorii, Pavla  nám vysvětlovala některé pojmy - např. pozitivní trest/ negativní trest, pozitivní odměna/ negativní odměna, shaping neboli tvarování nebo luring neboli navádění apod. Dál nám vysvětlila základní okruh přivolavačských her, jak fungují, jak je se psy hrát a ve druhé části semináře jsme měli možnost si většinu her vyzkoušet.

Tato metodika podle Susan Garett je podle mne pro psy a jejich pány jednou z nejlepších metod, jak si ze svého psa bez jakýchkoliv trestů a pouze pozitivně vychovat spolehlivého kamaráda a parťáka.

Tady si můžete prohlédnout fotografie.

 

27.4.2014 Neoficiální agility závody v Nymburce - Čarodějnické hopsání

Po menší pauze se vydaly Iveta se Summer, Dana se Samem, Terka s Bonny a Kristýna se Sherry na agility závody do Nymburka. Ivet se Summer byly už v kategorii téměř pro seniory - agiduch. Zbytek našich týmů byli v kategorii začátečníků. Prvním během byl jumping, kde se všem našim závodníkům dařilo výborně. Daně a Samovi patřilo 13. místo s dvěma odmítnutími, Terka a Bonny měly krásný čistý běh, bohužel to stačilo jen na 5. místo kvůli trestným bodům za čas. Kristýna se Sherry běžely také čistý běh s krásným časem, první místo jim uteklo o 31 setin, takže jim právem patřilo 2. místo. Ivet se Summer skončily na 5. místě s dvěma odmítnutími.

Po té následovala velice zajímavá a zábavná hra, ve které nikdo z našich týmů nezvítězil, za to si to skvěle užil. Byly postaveny tři jednoduché dráhy, které se měli překonat (skočka, tunel dvě skočky a zpět). Zde to měl páníček trochu ztížené, protože mezi nohama musel mít koště, jako správná čarodějnice. Více je vidět na videu dole pod textem.

Poslední běh agility byl poněkud úspěšnější. Terka s Bonny běžely s jedním odmítnutím a skončily na 6. místě. Dana se Samem si doběhli opět 13. místo se třemi odmítnutími, škoda Samíkova začuchání, jinak by to byl určitě čistý běh, ale věříme, že příště se jim jistě bude dařit lépe. Kristýna se Sherry opět čistý běh s malým zaškobrtnutím, ale i tak to stačilo na 3. místo. Největším úspěchem byla Ivet se Summer, kde v kategorii agiduch si doběhly 2. místo za krásný čistý běh. 

Počasí nám také přálo, odpoledne až moc. Byl to po dlouhé době úspěch pro náš klub Primavera. Děkujeme všem zúčastněným a patří jim velká gratulace za krásné výsledky.

Fotky - ZDE

Video ze hry - ZDE Video Sherry - ZDE Video Bonny (jump) - ZDE
Video Bonny (agi) - ZDE
Video Samíka (agi) - ZDE Video Summer (agi) - ZDE

Video Summer (agi) - ZDE

 

"Skokem zpátky do pohádky" - neoficiální závody Psí školy Šumák v Chrudimi - 12.4.2014

V sobotu 12.4.2014 jsme se účastnily "sranda" závodů v Chrudimi, které pořádala pardubická psí škola Šumák. Závody byly připraveny pro začátečníky a pokročilé a rozhodčí byla Eliška Dolníčková. Soutěžilo se v jumpingu, agility a součástí závodů byla i hra.

Začínali začátečníci a naše dvě závodnice - Dana s Dimčou a Terka s Bonny si vedli velmi dobře jak v agility, tak v jumpingu a svoje běhy absolvovali s několika málo chybičkami. Neméně dobře si vedly i ve hře, která byla více než vypečená a všichni si vyzkoušeli, jaké to je prolézat kruhem či tunelem. Ale všichni závodníci se s opravdovou odvahou vrhali do tunelu a statečně ho zdolávali i v mnohdy složitých kostýmech. Chybělo jen malinko a Terka s Bonny stáli na stupních vítězů.

Pokročilým se bohužel staly osudnými právě parkury Elišky Dolníčkové. Agility odpovídalo dle mého A2 parkurům a 80% závodníků se diskvalifikovalo. Jumpingový parkur již byl přívětivější a jak Dana se Samíkem, tak Lenka s Hančou ho doběhly. Samík s Danou velmi pěkně a soustředěně a Hanča po přemlouvání své paničky také dorazila k cíli. Hra se vydařila i mezi pokročilými.

Závody byly velmi pěkně připravené a všichni zůčastnění se určitě skvěle pobavili. Příjemným bonusem byla volný vstup na chystaný Pardubický Psí festival pro všechny účastníky závodů.

Pár fotografií  si můžete prohlédnout zde a videa tady  zde.

 

Postupové zkoušky Vinice 6.4.2014

Na jaře letošního roku jsme se rozhodli uspořádat na našem cvičišti první dogdancingové zkoušky. Toto rozhodnutí padlo vlastně již na konci loňského roku. Vzhledem k tomu, že hodně členek našeho klubu mělo zájem zúčastnit se se svými psy takových zkoušek, řekli jsme si, proč je nezkusit uspořádat právě u nás. O posuzování jsme požádali Alenu Smolíkovou a Danielu Šiškovou a naštěstí obě našly ve svých nabitých kalendářích skulinku, takže bylo rozhodnuto, že zkoušky se budou konat právě 6.4.2014

Přípravy byly veliké a díky nasazení všech, kteří se celé akce účastnili se podařilo zajistit vše potřebné a všechno „klaplo“.

Klaplo i počasí, i když jsme měli nachystanou krizovou variantu pod střechou.

Zkoušek se zúčastnilo 14 závodníků, kteří dohromady skládali  25  zkoušek v různých kategoriích.

Dobře se vydařilo ozvučení a komentování celých zkoušek, které zajistil opravdu výborný DJ a neméně dobře si vedla i nezbytná kameramanka.

Některým soutěžícím se dařilo více, některým méně tak, jak už to při takových akcích bývá. Někteří psi se vypořádali se závodní atmosférou lépe, někteří hůře, ale všichni si zaslouží obdiv za přípravu a odvahu, s kterou předstupovali před rozhodčí.

Doufáme, že všichni, kteří přijeli, také odjížděli spokojení a doufáme že se všem u nás líbilo.

Poděkování patří také sponzorům a všem pomocníkům.

Takže možná na podzim se zase na zkouškách na Vinici uvidíme ….

 

Fotografie od Sandry Rudolfové si můžete prohlédnout zde 

Fotografie od D. Pospíšilové - zde

Místo konání

Vinice

Datum zkoušek

6.4.2014

Rozhodčí

Alena Smolíková, Daniela Šišková